Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju. United States

Gospodarstwo Ogrodnicze Agrobiz.pl

Historia Gospodarstwa

Dawno Dawno temu... truskawki i tulipany

Truskawki deserowe

Od wielu lat prowadzimy rodzinne Gospodarstwo Ogrodnicze w którym uprawiamy tylko Wiosenną produkcje truskawek deserowych. Owoce truskawek dobieramy do potrzeb naszych Klientów. Czasem są to pyszne torty truskawkowe a czasem pierogi z truskawkami nie zapominając o zwykłym kompocie truskawkowym do picia w upalne dni... i owocach truskawek ze śmietaną a także tych do zjedzenia "na żywo".  Truskawki uprawiamy w tunelach ogrodniczych wysokich na stołach w ziemi ogrodniczej oraz w tunelach ogrodniczych gdzie truskawki są posadzone w dobrze uprawionej ziemi ornej co zapewnia nam ciągłość zbiorów. Dodatkowo aby przedłużyć sezon truskawkowy część produkcji truskawek rośnie na polu pod gołym niebem i te truskawki są najpóźniejsze. Gdy przychodzi pełnia zbiorów i rynek zapełnia się truskawkami mamy jeszcze stałych swoich odbiorców którzy zawsze chętnie odwiedzają nasze stoiska truskawkowe... :) 

Tulipany Kwiaty Cięte

Produkujemy także różne odmiany tulipanów z przeznaczeniem na kwiat cięty. Te wiosenne piękne kwiaty są ozdobą biur, lokali jednak najczęściej kupywane są przez osoby prywatne do ozdoby ich własnych domów. Co roku zwiększamy produkcje kwiatów poszerzając ofertę o nowoczesne osiągnięcia naukowców i wyprodukowane przez nich nowe odmiany kwiatów. W Gospodarstwie stawiamy na jakość oferowanych przez nas roślin aby cieszyły swym pięknem wszystkich naszych Klientów. Poprzez wieloletnią praktykę i zdobyte doświadczenie dokonaliśmy selekcji odmian najbardziej przydatnych do dekoracji cechujących się trwałością kwiatów i pożądanych cechach genetycznych tych roślin. Dziś dostarczamy na Rynek najpiękniejsze kwiaty, które utrzymują się o wiele dłużej w domowym wazonie niż te sprowadzone i zleżałe w chłodniach posiadające w swoich liściach prawie całą tablicę Mendelejewa...

 

Odmiany

W produkcji na świecie jest kilka tysiecy odmian tulipanów. Każdy znajdzie coś dla siebie jednak w produkcji sterowanej dobór odmian ma bardzo ważne znaczenie. Produkowane przez nas odmiany tulipanów skupiaja sie na kolorach jasnych i wielobarwnych. W niewielkim stopniu uprawiamy odmiany o kwiatach ciemnych lub symulacyjnie czarnych jak "Quen of Night"

Koncentrujemy się raczej na odmianach klasycznych oraz tzw. odmianach strzępiastych - "Crispa"

Metody uprawy

Tulipany uprawiamy w tunelach wysokich co zapewnia nam rozłożenie okresu sprzedaży od wczesnej wiosny aż do momentu standardowego wzejscia tulipanów w gruncie. Jest to szczególnie ważne wczesną wiosną gdy na rynku pojawiaja sie także inne kwiaty i wybór roślin ozdobnych jest wiekszy.