Tulipan - Barbados Powiększ

Tulipan - Barbados

Tulipan strzępiasty

Więcej szczegółów

CE-T-B-01

Rezerwuj produkt

» Dodaj do listy życzeń

Grupa Crispa czyli tulipany strzępiaste powstała stosunkowo niedawno, bo w latach 80-tych XX wieku. Należą do niej tulipany o charakterystycznie piłkowanych, igiełkowych, drobno postrzępionych brzegach płatków kwiatów. Tulipany strzępiaste osiągają wysokość 30- 50 cm, kwitną w maju w naturalnym środowisku a pod osłonami nieco wcześniej.

Tulipany odmiany Barbados o fantastycznym kształcie i intesywnie, fantazyjnie strzępiastych płatkach. Kwiat w kolorze czerwonym. Wspaniale prezentują się w mieszance kwiatów z tej samej grupy. Prosimy obejrzeć inne kwiaty ciete z grupy strzępiastych dostępnych w naszej ofercie.

ABC... przedłużanie trwałości kwiatów cietych

1. Woda w wazonie powinna być często wymieniana. Samo dolewanie wody do wazonu nie jest wskazane. Woda powinna wnikać do łodyg dużą powierzchnią dlatego powinny być przycięte ukośnie około jeden centymetr od końca łodygi tuż przed wstawieniem do wazonu z wodą.  Do łodyg świeżo ściętych kwiatów bardzo szybko wnikają pęcherzyki powietrza, co powoduje ich zatykanie i utrudnia chłonięcie wody. Przyspiesza to znacznie więdniecie kwiatów. Przycinanie łodyg ułatwia pobieranie wody i zapewnia kwiatom dłuższą żywotność. 

2. Cięte kwiaty nie powinny stać w silnie ogrzewanych pomieszczeniach.

3. Narcyzy nie powinny być stawiane w tym samym wazonie co tulipany. Narcyzy wydzielaja specyficzny sok a ta substancja jest toksyczna dla innych kwiatów, zatyka wiązki przewodzące i kwiaty nie moga pobrać potrzebnej im wody w związku z czym szybko więdną.

4. cukier - dla tulipanów, astrów, petunii, groszku, narcyzów, irysów, lwich paszczy. Niektóre źródła podają, że nie zaleca się dodawania do wody samego cukru, bo wówczas łodygi szybko gniją i kwiaty więdną zanim cukier dotrze do ich górnych partii lepiej więc dodać specjalne gotowe odżywki zawierające w swoim składzie cukier, ale też substancje odżywcze i substancje zwiększające pobieranie wody oraz zapobiegające gniciu przez ograniczanie rozwoju drobnoustrojów. Ich stosowanie pozwala na mniej częste zmiany wody w wazonie. Można je kupić w sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach. Do najpopularniejszych należą np. Chrysal, Flower Fresh i Everbloom


Napisz swoją recenzję

Tulipan - Barbados

Tulipan - Barbados

Tulipan strzępiasty

Napisz swoją recenzję

Kontakt z nami

Infolinia dostępna w dni robocze od 8:00 do 18:00

Telefon:+48 504 615 444

Wyślij Em@il